Flotator ciśnieniowy w oczyszczalni kontenerowej

Wydajne oczyszczalnie kontenerowe wyposażone w układ oczyszczania mechaniczno chemicznego i flotator ciśnieniowy.

Flotator ciśnieniowy
Flotator DAF

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków przemysłowych wyposażone we flotator ciśnieniowy cechują się kompaktową zabudową i wysoką wydajnością oczyszczania ścieku. Wykorzystywane są w zakładach przetwórstwa mięsnego w tym w ubojniach, małych papierniach, przedsiębiorstwach z branży przetwórstwa owocowo – warzywnego.

Flotator ciśnieniowy posiada możliwość separacji frakcji stałej ze ścieku, dzięki odpowiednio prowadzonemu procesowi napowietrzania roztworu poprzez małe bąbelki. Zanieczyszczenia zawarte w ścieku wytrącone w węźle mechaniczno – chemicznym oczyszczalni kontenerowej kierowane są do węzła flotacji gdzie zachodzi rozdzielenie ścieku na osad poflotacyjny i klarowny odciek.

Oczyszczalnia kontenerowa posiadająca flotator ciśnieniowy spełnia wszystkie warunki niezbędne do poprawnego oczyszczania ścieku, dodatkowo w ramach jednej zabudowy możliwe jest zainstalowanie prasy do odwadniania osadu ściekowego powstającego w procesie flotacji. Odwodnienie osadu pozwala na zmniejszenie jego objętości i prowadzenie kolejnych procesów mających na celu jego utylizację lub przetwarzanie.

Konstrukcja flotatora ciśnieniowego może zostać wykonana ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego stosowanego dla ścieków przemysłowych agresywnych korozyjnie. Możliwości przebudowy jak i późniejszej rozbudowy oczyszczalni są bardzo wysokie, co czyni oczyszczalnie kontenerowe atrakcyjnym rozwiązaniem dla małych zakładów przetwórstwa mających w planach długoterminowych rozwój, jednak zamierzających rozłożyć konieczną inwestycję w oczyszczalnię ścieków na kilka etapów.

Oczyszczalnie kontenerowe z flotatorem ciśnieniowym DAF są mniej kosztowne od oczyszczalni klasycznych, nie wymagają wydzielonego budynku, zajmują znacznie mniej miejsca, dodatkowo ich lokalizacja na terenie zakładu dale większe możliwości konfiguracji. Ważnym atutem jest możliwość przeniesienia oczyszczalni kontenerowej w inne miejsce, w przypadku kiedy pojawi się konieczność rozbudowy zakładu. Powiększenie możliwości oczyszczania sprowadza się do montażu dodatkowych modułów oczyszczalni. Ułatwia to przedsiębiorcy szybką reakcję na przyrost objętości produkowanych ścieków przemysłowych.

Osoby zainteresowane złożeniem zapytania dotyczącego kontenerowych oczyszczalni ścieków wyposażonych we flotator ciśnieniowy i prasy do odwadniania osadów ściekowych, zapraszamy do przesłania informacji na poniższy adres e-mail :

kontakt@flotatory.pl

Więcej artykułów dotyczących oczyszczalni kontenerowych znajduje się w linku PRZEJDŹ

Oferta prasy do odwadniania osadów ściekowych PRZEJDŹ

Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków przemysłowych PRZEJDŹ