Flotatory oczyszczające ścieki przetwórstwa mięsnego

Flotatory oczyszczające ścieki z ubojni i zakładów przetwórstwa mięsnego.

Flotatory oczyszczające ścieki w procesie DAF
Flotator DAF dla przemysłu przetwórczego

Proponujemy Państwu zapoznanie się z podstawowymi urządzeniami oczyszczalni ścieków przemysłowych dla zakładów przetwórstwa mięsnego i ubojni. Flotatory oczyszczające ścieki z przemysłu mięsnego wyposażyliśmy w sprawdzony osprzęt gwarantujący poprawne zachodzenie procesu DAF – Dissolved Air Flotation – czyli w skrócie flotacji ciśnieniowej.

Zasada działania flotatorów polega na separacji, usunięciu ku powierzchni ścieku, strąconych chemicznie zanieczyszczeń. Tworzy się osad flotacyjny zgarniany z powierzchni odpowiednio zaprojektowanymi zgarniaczami osadu. Osad powinien trafić do prasy osadu, która wyciśnie z niego wodę, zmniejszy objętość i ułatwi utylizację, lub dalsze przetwarzanie. Poza osadem ze ścieku pozostaje klarowny odciek który w przypadku poprawnego funkcjonowania oczyszczalni można odprowadzić do gminnej kanalizacji sanitarnej. Zrzut do kanalizacji obwarowany jest spełnieniem odpowiednich parametrów, szczególnie nie przekroczenia wartości wskaźnika CHZT podanego w pozwoleniu wodno – prawnym. Oczywiście, zawsze o parametrach wyjściowych decydują parametry wejściowe, jednak dla klasycznych sytuacji nie są wymagane dodatkowe działania a eksploatujący może zapomnieć o problemie ścieków przemysłowych.

Produkujemy flotatory walcowe, których atutem prócz wysokiej wydajności jest znacznie mniejsza powierzchnia zajmowana przez urządzenie. Daje to oszczędności w postaci mniejszego budynku oczyszczalni lub inwestycji w oczyszczalnie kontenerowe mieszczące flotatory oczyszczające ścieki poprodukcyjne.

Flotatory oczyszczające ścieki poprodukcyjne wykonujemy ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Dobór materiału uzależniony jest od agresywności ścieku. Dostarczane maszyny zaprojektowano do pracy przerywanej lub ciągłej, W przypadku pracy ciągłej urządzenia zarządzane przez sterownik PLC automatycznie dobierają tempo pracy do objętości napływającego ścieku. Nie ma obaw o problemy z osadem dennym, ponieważ flotatory naszej produkcji samodzielnie prowadzą cykliczne oczyszczanie zapobiegające powstawaniu złogów w instalacji. Automatyczny tryb pracy znacznie zmniejsza zaangażowanie pracowników odpowiedzialnych za węzeł oczyszczania ścieków co pozytywnie wpływa na zwrot kosztów inwestycji.

Osoby zainteresowane zakupem flotatora, oczyszczalni ścieków, prasy odwadniającej osady zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem adresu e-mail podanego poniżej:

kontakt@flotatory.pl

Wiecej informacji dotyczących kontenerowych oczyszczalni ścieków PRZEJDŹ

Porównanie pras do odwadniania osadów ściekowych PRZEJDŹ

Polielektrolity do oczyszczania ścieków i zagęszczania osadów PRZEJDŹ